Çay Ağacı Yağı Nedir? Yorumlar

Çay ağacının veya melaleuca esansiyel yağının sağlık yararları, antibakteriyel, antimikrobiyal, antiseptik, antiviral, balsamik, sikatrizan, balgam söktürücü, fungisit, insektisit, uyarıcı ve anormal madde olarak özelliklerine bağlanabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, çay ağacının esansiyel yağı, bir içecek olarak çay ile yaygın olarak bağlantılı olan bitkiden ekstrakte edilmemektedir. Çay bitkisinin tohumundan elde edilen çay yağı ile de ilgili değildir. Bunun yerine, botanik ismi Melaleuca alternifolia olan çayın ve çay ağacının yapraklarının damıtılmasıyla elde edilir. Çay ağacı, Avustralya’daki Güneydoğu Queensland ve Yeni Güney Galler’e özgüdür, bu yüzden bu ülkede çok popüler bir esans yağıdır. Ancak, etkileyici nitelikleri dünyanın diğer bölgelerine yayıldı, bu yüzden artık uluslararası olarak bulunabilir.

Çay ağacı esansiyel yağının ana bileşenleri alfa pinen, beta pinen, sabinen, myrsen, alfa phellandren, alfa-terpinen, limonen, sineole, gamma terpinen, para-cymene, terpinolen, linalol, terpineol ve alfa-terpineoldür. Bu ağaç Avustralya’ya özgüdür ve yağı, bu kıtanın orjinal sakinleri tarafından eski çağlardan beri bir çare olarak kullanılmaktadır.

Bu yağa verilen bir çare olarak ün, abartı değildir. Çay ağacı yağı, neredeyse tüm derisel enfeksiyonlar için olarak kullanılabilir. Adını verirsiniz ve bu hastalık için bir çeşit olumlu etki vardır. Avustralya’da, özellikle de çocukları olan tüm hanelerde bulunur. Sihirli şifa ve dezenfektan özellikleri onu bağışıklığınızı da arttıran harika bir yağdır. Sadece masaj uygulama içindir!

Mikropların, bakterilerin, virüsün ve mantarların aktivitesi tropiklerde en yüksek seviyededir, bu nedenle bu tehlikeli enfeksiyonları hafifletmek etmek için tıbbi bitkilerin çoğu da bulunur. Çay ağacı böyle bir bitkidir. Tropiklerde bulunan en korkunç ve tehlikeli bakteriyel enfeksiyonların bazılarını iyi gelebilir. Bu bölgede bakteriyel enfeksiyonlara yakalanmaya yatkın olan yaralar, bu yağ kullanılarak etkili bir şekilde iyileştirilebilir ve korunabilir. Bu yağ nadiren ağızdan alınır, ancak yaparsanız, hafif konsantrasyonlarda olmalıdır. Kolon, mide, bağırsak, boşaltım sistemi ve idrar sistemi gibi iç bakteriyel enfeksiyonları iyi gelebilir. Tüberküloz için de kullanılabilir.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: Çay ağacı nedir, çay ağacı yağı saç, çay ağacı yağı sivilce, çay ağacı yağı satın al, çay ağacı yağı ekşi, çay ağacı yağı sabunu, çay ağacı yağı siğil, çay ağacı yağı cilt, çay ağacı yağı watsons, çay ağacı yağı, çay ağacı yağı nedir, çay ağacı yağı aktar, çay ağacı yağı akne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X