Hacamat Nedir? Yorumlar

Hacamat, eskiden beri yapılan alternatif tıp alanında kullanılan yöntemlerden birisidir. Derinin altında duran ölü, uyuşuk kanı almak için yapılır. Bu kan kirli kandır ve derinin altında uyuşuk vaziyette duruyordur. Bu kirli kan sizlerin vücudunuza olumsuz etkiler oluşturabilir.

Derinin altında birikmiş, lirli kan, toksinlerin birikmesi sonucu oluşur. Bu kan pıhtılaşmış ve jöle kıvamındadır. Bu kanı vücudunuzdan atmak için hacamat yaptırabilirsiniz. Hacamat bu kanın vakumlanarak dışarı atılmasına denir.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat ile kan alma uygulaması vücuttaki hacamat noktalarına kan toplamak amacı ile bu noktalara kupa ya da bardak kapatılır. Vakumlanarak çekilir. Buraya kan toplanır. Toplanan bu kan kirli kandır. Kirli kan damarlardan değil derinin altında duran uyuşmuş kanlardır. Deriden alınan bu kan ile vücut rahatlar ve vücut dengeleri normal hale döner.

Toplanan kanın olduğu yere ufak ufak neşter ile çizgiler atılır ve tekrar kupa kapatılarak vakumlanır. Kirli kanın çıkması bu şekilde sağlanır. Kan pıhtılaşana kadar beklenir.  Daha sonra alınır ve yararlın üzerine kantaron yağı sürülerek kapatılır.

Hacamat vücut için oldukça sağlıklıdır ve kişi için pek çok faydası vardır.

 

Hacamatın Sağlığımıza 27 Faydası

Sinüzite iyi gelir.

Baş ağrılarını giderir.

Kadın hastalıklarında etkilidir.

Yorgunluğu giderir.

Bel, sırt ve diz ağrılarına iyi gelir.

Hormon tedavisinde destekçidir.

Yüksek tansiyona iyi gelir.

Cinsel zayıflığı giderir.

Kalp ve damar hastalıklarında destekleyicidir

Beynin fonksiyonlarını arttırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kan üretimini destekler.

Konsantrasyonu arttırır.

Sivilceleri giderir.

Çıbanı söndürür.

Vücuttaki kortizon seviyesini yükseltir.

Hafızayı güçlendirir.

Ödem gidericidir.

Vücuttaki şişlikleri dindirir.

Çocuklarda beyin gelişimini destekler.

Toksin temizliğinde kullanılır.

Tümör ve kistlere karşı etkilidir

Zehirlenmelere karşı kullanılır.

Romatizmayı iyileştirir.

Bağırsak enfeksiyonlarını giderir.

Mide problemlerini iyileştirir.

Hacamat Hangi günler yapılır

Hacamatın yapılacağı günler: Pazartesi, Perşembe, Salı, Pazar

Hacamatın yapılmayacağı günler: Cumartesi, çarşamba ve cuma

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: hacamat, hacamat nedir, hacamat takvimi, hacamat günleri, hacamatın faydaları, hacamat Ankara, hacamat faydaları, hacamat nasıl yapılır, hacamat seti, hacamat günleri 2018, hacamat yapilisi, hacamat diyeti, hacamat aleti, hacamat ayları

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X