Kistik Fibrozis Nedir? Kistik Fibrozis Bitkisel Yöntem Var mıdır? Yorumlar

Kistik fibroz için en etkili ev çareleri, zufa, acı, zencefil, nane, sarımsak, balık, ginseng, kurkumin, meyankökü, yeşil çay, yulaf ve D vitamini kullanımını içerir.

Kistik fibrozis (CF) veya mukovisisidoz, kistik fibrozis transmembran iletkenlik düzenleyici (CFTR) genindeki bir kusura bağlı olarak gelişen ilerleyici bir genetik durumdur. Genellikle akciğerleri etkiler, ancak pankreas, bağırsaklar, sinüsler ve karaciğer gibi diğer organlarda da ortaya çıkabilir. Bu durumda, mukus kalın ve yapışkan hale gelir, hayati organları tıkar ve bakterilerin büyümesini kolaylaştırır. Hayati besinler de bloke geçitler üzerinden yapamaz ve kişi yetersiz beslenme muzdarip başlar. Kistik fibrozun primer semptomu pnömoni gibi nükseden akciğer enfeksiyonlarıdır ve nihayetinde akciğer transplantları gereklidir.

Sadece son yıllarda hastalıkların kapsamlı tedavisi ve anlaşılmasının başarılı bir yönetimin yapılmasına yol açmıştır, ancak hala kalıcı bir çözüm bulunmamaktadır.

Kistik fibrozis hastanelerde tıp uzmanları ile en başarılı şekilde tedavi edilirken, tüm yaşamınız boyunca hastanede kalmanız gerekmez. Sağlıklı kaldığınızdan ve mümkün olduğunca uzun bir yaşam kalitesi sağladığınızdan emin olmak için davranışları, diyet seçimlerini anlamak en iyisidir.

Kistik Fibroz Ev İlaçları

Bunlar, bu hastalık yönetiminizi en üst düzeye çıkarabilen ev ilaçlarıdır:

Ginseng

Ginseng, doğal bir ilaçtır çünkü öncelikle, kistik fibroz ile birlikte akciğerlere saldıran bakteriyel enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir. Öğleden sonra çayı için yiyecek, ginseng çayı için ginseng tozu ekleyebilir veya ginseng takviyeleri alabilirsiniz.

Omega-3 Diyeti

Diyetinize aşırı miktarda omega-3 yağ asidi eklenmesi, aşırı mukus üretimine karşı korunmanın en iyi yollarından biridir ve kronik hastalıklara ve kistik fibrozisde sık görülen akciğerin enfeksiyonuna katkıda bulunabilen inflamasyon biyobelirteçlerini azaltır. Balıklar, balık yağı takviyeleri formunda bile, omega-3’lerin en iyi kaynaklarından biridir.

Karanfil, Tarçın ve Nane

Bu maddelerdeki güçlü uçucu yağların hepsinin ortak bir yönü vardır, bakterilerin virülansını ve patojenliğini azaltır, vücutta daha az güçlenir ve kistik fibrozu komplike hale getirebilen akciğerlerin daha ciddi enfeksiyonlarına yayılamazlar.

Meyankökü

Kistik fibrozunuzu kontrol altında tutmanın lezzetli bir yolunu istiyorsanız, bir meyan kökü deneyin. Meyan kökü içindeki güçlü organik bileşikler aslında pulmoner inflamasyonu azaltabilir, bu da bozukluğu hızlandırabilen akciğer enfeksiyonlarından kaçınmanın daha iyi bir şansı anlamına gelir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: kistik fibrozis tedavisi, kistik fibrozis tarama, kistik fibrozis nedir kısaca, kistik fibrozis forum, kistik fibrozis hastaları, kistik fibrozis, kistik fibrozis nedir, kistik fibrozis beslenme, kistik fibrozis belirtileri, kistik fibrozis balgam, kistik fibrozis bitkisel tedavi, kistik fibrozis beslenme tedavisi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X