Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Çay Yorumlar

Metabolizmayı hızlandırmak için kullanılabilecek çeşitli şifalı bitkiler ve özler vardır. Bazı gıdalar hazımsızlığa, şişmeye ya da daha çeşitli sağlık sorunlarına sebep olurken bazıları ise ödem attırıcı, sindirimi hızlandırıcı ya da metobolik hızı artırıcı özellikleri vardır.

Kilo almanın sebepleri olarak gösterilen bağırsak yavaşlığı, vücutta zehirli ve aşırı suyun birikimi ve metabolizmanın yavaş çalışması olarak sıralanabilir.

Metabolizma, vücuda giren gıdaları enerjiye dönüştürür ve organların çalışması için yeterli miktarda enerjiyi olanlara gönderir. Enerjiyi kalori olarak da söyleyebiliriz eğer aldığınız kalori yaktığınız kaloriden fazla ise bu fazla olan kalori yağ olarak depolanmaya başlar ve kilo almaya başlarsınız.

Şimdi sizlere doğal olarak evde kendinizin hazırlayabileceği bir karışım önereceğiz. Bu çay ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Kilo vermek isteyenler bir de bu yolu denemenizi öneririz. İşte oldukça basit tarifi şimdi sizlere vereceğiz.

Gerekli olan malzemeler:

1 yemek kaşığı elma sirkesi

1 kahve kaşığı bal

1 su bardağı sıcak su

2 adet karanfil

 

Yapılışı:

Boş bardağa karanfilleri koyun

Üzerince bir miktar sıcak su dökün

Ayrı bir kapta elma sirkesini bal ile karıştırın.

Karıştırma işlemi bittikten sonra karanfilli suya dökün ve karıştırın

Üzerini kapatın ve bir süre demlemeye bırakın

Ilık bir şeklide tüketin

Kullanım Önerisi Olarak:

Sabah uyandığınız zaman aç karnınızla kahvaltından 20-30 dakika önce tüketmeniz önerilir. Aç karnına içmenize oldukça dikkat etmelisiniz. Eğer aç içerseniz tesirini daha iyi görebilirsiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: metabolizma çayı, metabolizma çayları, metabolizma çayı kullananlar, metabolizma çayı ile zayıflayanlar, elma sirkesi, elma sirkesi zayıflatırmı, elma sirkesi nasıl zayıflatır

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X