Online Alışveriş

Online Alışveriş Nedir?

Teknolojinin hızla ilerlemesinin ardından artan ve çok kolay yapılan online alışveriş, internetten üzerinden yapılan alışverişe verilen addır. Online alışveriş, insanların internetten üzerinden farklı ödeme seçenekleri ile yaptıkları alışveriş çeşididir.

Oldukça kolay olmasına rağmen yaşanan bazı aksilikler yüzünden kullanıcıların alışverişlerini gerçekleştirirken çok dikkat etmesi gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken şeyleri yaptığınızda ise alışverişin en güzel ve rahat kapıları sizler için açılmış olacaktır.

Online Alışverişte Dikkat Edilecek Hususlar

Güvenlik

Alışveriş yaptığınız siteyi iyi araştırmalısınız, gerçekten bir e ticaret sitesi mi yoksa dolandırıcı mı ayırt etmelisiniz. Önceki ürünleri göndermiş mi göndermemiş mi, müşteri yorumları ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz.

Ürün İçeriği

Ürün hakkındaki bilgileri dikkat ile incelemesiniz, ne ve nasıl olduğunu, nende bu ürünü almanız gerektiğini iyice anlamalısınız

Kargo Süresi

Kargo, e ticaretin en önemli süreçlerinden birisidir. Kargo ortalama 1-3 iş günü arasında gelir. Ancak bazen gecikmeler olabilir. Müşteri hizmetlerini aramalısınız.

Fatura

Aldığınız ürünün faturası olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

İnternetten Online Alışveriş Yöntemleri Nedir?

Kredi kartı ile ödeme, birçok insanın tercih ettiği yöntemdir. Kredi kartınızı kullanarak alışverişini tamamlayabilirsiniz.

Havale ept ile ödeme, kredi kartınız yok ise havale yöntemi ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz

Kapıda ödeme seçeneği ile paranızı kapıda ödeyebilirsiniz.

X