Zırnık, Hamam Otu, Gri Zırnık Yorumlar

GRİ ZIRNIK, HAMAM OTU, ZIRNIK
Şifalı Bitkinin makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

+ Hamamotu Bitkisinin Diğer İsimleri:

Gri Zırnık, Hamamotu, Zırnık.

+ Hamamotu Yağının Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Hamamotu tüy köklerinde oldukça etkilidir. Tüyleri kırmadan ve kökten alır. Bacaklarınızı pürüzsüz kılar ve besler. Tüylerin tekrar çıkmasını engeller. Uzun süre rahatlık sağlar. Tüm cilt tipleriyle uyumludur. Tahriş ve alerji riski yoktur. Ayrıca tedavisi olmayan egzama hastalığı içinde kullanılır. Zırnık iç yağı ile merhem yapılırsa yara ve egzamaya iyi gelir.

+ Hamamotu Yağının Kullanım Şekli:

Öncelikle uygulama yapılacak bölge tüylerden arındırılır. Ardından hamam otu yağı’nı 5-10 dakika kadar masaj yaparak iyice nüfuz etmesi için eller ile yayılır. Hamamotu yağı tüyleri aldıktan sonra kullanmak daha önemli bir aşamadır. Bu işlem 4-5 gece boyunca tekrarlanır. Tüylerin bir daha çıkmasını beklenir ve her defasında azalana kadar aynı uygulamalar tekrarlanır. Koltukaltı, bacak, bikini bölgesi ve genital bölgede kullanıma uygundur.

+ Hamamotu Bitkisinin Familyası, Tarihçesi ve Genel Bilgileri:

Hamamotunun asıl adı zırnık otudur. Halk arasında tüy dökücü özelliğinden dolayı hamam otu da denir. Zırnık Sarı renkli tabii arsenik sülfür minerali çok zehirli bir maddedir. Sanayide en çok deriden kılları ayırmak için kıl dökücü olarak kullanılır. Hamam otu; vücuttaki gereksiz kılları almak için kullanılan, çamur kıvamına getirilip sürülen bir bitki tozudur.

+ Hamamotu Bitkisi İçindeki Maddeler:

Hamam otu yağı içinde, aqua, mono propilen glikol ve gliserin yer almaktadır.

+ Hamamotu Bitkisi Toplama, Kurutma:

Bitkilerin sarımsı yeşil olduğu zaman hasat yapılır.

(Kynk: Şifalı Bitkiler – Tarık Demira. – 2013)
Şifalı Bitkiler bilgilerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X