Kaya Tuzu, Kristal Tuz, Tuz, Deniz Tuzu Yorumlar

DENİZ TUZU, KAYA TUZU, KRİSTAL TUZ, TUZ
Şifalı Bitkinin makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

+Deniz Tuzu Bitkisinin Diğer İsimleri:

Deniz tuzu, Kaya Tuzu, Kristal Tuz, Tuz.

+ Deniz Tuzu Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Deniz tuzu diğer tuzlara göre çok daha faydalıdır ve cildi besleme güzelleştirme etkisi sağlar. Tansiyonu düşürür ve vücuttaki su kaybını önleyici bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte karaciğer, böbrek ve böbreküstü bezlerinin daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlar. Aynı zamanda deniz tuzu bağışıklık sisteminin destekleyerek güçlendirmektedir. Deniz tuzu doğal olması sebebiyle, okyanusta var olan tüm doğal vitaminleri vücuda aktarır. Zeytinyağlı deniz tuzu, güçlü anti-aging etkisinin yanı sıra kan dolaşımını hızlandırır, dokuların elastikiyetini sağlar ve lenf sistemini harekete geçirir. Müthiş bir ferahlık ve rahatlama duygusu verir.

+ Deniz Tuzu Kullanım Şekli:

Deniz tuzu, yüz ve beden için özel bir yere sahiptir. Yüzünüz için; 1 çorba kaşığı kaya tuzunun içine bir çorba kaşığı bal karıştırıp her gün yüze sürülürse, cildin canlı görünmesini sağlar. 1 çorba kaşığı deniz tuzu ve 3 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılıp dairesel şekillerle vücuda sürüp, 1 saat beklenir. Sonra durulanır. Bu işlem ciltteki yok olan mineralleri besler ve yeniden canlandırır. Her gün kullanılması uygundur.

+ Deniz Tuzu Familyası, Tarihçesi ve Genel Bilgileri:

Tuzun tarihini araştırdığımızda, 14.000 farklı kullanım alanı olduğu, tarihte medeniyetler arasında tuz savaşları yapıldığı, tuza hakim toplumların gelişip zenginleştiği bilinen bir gerçektir. Tuz ile ilgili en eski kalıntılar M.S 1000 yılına ait dönemde yaşayan büyük Maya Uygarlığı, tuz üretimini kontrol ederek yükselmiş, tuz ticareti sayesinde zenginleşmiş ve tuz kaynaklarının kontrolü için yapılan sürekli savaşlara rağmen gelişmiştir. Avrupalılar geldiğinde Maya Uygarlığı çöküş aşamasındaydı ve bu durumun temel göstergelerinden biri de tuz ticaretindeki krizdi. Mayalar deniz tuzunu doğum kontrol için mercanköşkü ve xul ağacının yaprakları ile doğum sancısını hafifletmek için bal ile karıştırarak kullanmışlardır.

+ Deniz Tuzu İçindeki Maddeler:

Deniz tuzu içerisinde, magnezyum, potasyum, kalsiyum klorit, bromit, demir, manganez, sülfür ve birçok vitaminler içermektedir.

+ Deniz Tuzu Toplama, Kurutma

Tarama yöntemi ile elde edilen tuz, güneşin altına konularak kurumaya bırakılır ve ve kuruyan tuz, hiçbir işleme maruz kalmaksızın, güneşte kurutulduğu anda paketlerin içine girmektedir.

(Kynk: Şifalı Bitkiler – Tarık Demira. – 2013)
Şifalı Bitkiler bilgilerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X