kırmızı-kore-ginsengi-ne-ise-yarar

Kırmızı Ginseng Nedir? Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir? Yorumlar

Uzak doğuda uzun yıllar boyunca kullanılan Araliaceaea familyasından olan kırmızı ginseng (panax ginsengi) insan sağlığına faydaları ile oldukça kıymetli bir bitki olduğunu ispatlamıştır. Ginsengin bilinen 3 türü olduğu bilinmektedir. Amerika Ginsengi, Sibirya Ginsengi ve  Asya Ginsengi olarak bildiğimiz ginseng çeşitlerinden Kırmızı Ginseng etkileri ve yapısı  itibariyle diğerlerinden ayrılır. Kırmızı ginseng 6 yıl gibi uzun bir zaman  dilimin de  yetişerek hasadı ve tüketilmesi zahmetli bir bitki olma özelliği taşır. Fakat bu onu  kıymetli olmaktan alıkoymaz. Kırmızı ginseng Kore’de devlet kontrolünde yetiştirilen bir  bitkidir, 6 yıl boyunca özenle yetiştirilen ginseng köklerinin toplanılmasında da Kore  halkı büyük bir titizlikle çalışır.

kirmizi-kore-ginsengi-faydalari

Kırmızı ginseng toplanılmasında ve yetişmesinde geçen uzun zaman süresi gibi vücuda adapte  olması da vakit alır. Kırmızı ginsengin etkilerini görmek için uzun süre kullanmak ve  tüketmek gerekir.Peki kırmızı ginseng şekli itibariyle nasıl bir yapıya sahiptir.Kırmızı  ginseng koyu kırmızı renkte meyve vermektedir fakat asıl önemli ve faydalı yeri kökü insan  ayağına benzeyen ayaklardan oluşan kısmıdır.Kırmızı ginseng kimyasal ilaçlarla ve gübrelerle ekilmeye müsait değildir doğada kendiliğinden yetişir, topraktan elden ettiği mineral,  vitamin, organik ve inorganik bileşenleri bünyesinde toplar.

kırmızı-ginseng-faydalari

 

Kırmızı Ginseng Faydaları

Binlerce yıldır uzak doğuda kralların ve üst tabakadan insanların tükettiği kırmızı kore ginsengi sağlıklı ve uzun yaşamanın kapılarını açıyor ve hem ruhen hem bedenen arınma sağlıyor.

-Kırmızı kore ginsengi antioksidan özelliğine sahiptir. Yani vücutta biriken zararlı bileşenleri  ilaç kullanımından sonra vücutta biriken kimyasalları ve enfeksiyon ve bakterileri vücuttan  temizler.
-Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcıdır.
-Stres, yorgunluk ve depresyon gibi ruhsal sorunların çözümünde ve ruhen enerjik ve huzurlu  olmak konusunda oldukça önemli etkileri  bulunmaktadır.
-Çorbaların içine baharat şeklinde konularak kırmızı ginseng enerji vermeye ve  hastalıklardan korunmaya imkan sağlar.
-Cinsel sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğu yapılan araştırmalarla ortaya konmuştur. Erkeklerde erken boşalma gibi sorunları önlemeye ve  testosteron hormonunu arttırarak sperm sayısında da artışa yardımcı olur.
-Kırmızı ginseng insülin üretimini arttırmaya ve hücrelerin kan şekerini almasını arttırmaya  yardımcı olur.
-Vücudun yenilenmesine yardımcı olarak anti ageing etkisi gösterir.
-Cildin güzelleşmesine ve pürüzsüzleşmesine imkan sağlar.

panax-ginsengi

Kırmızı Ginseng Kullanımı

Kırmızı ginseng hamile ve yaşlılarda kullanımına dikkat edilmelidir. Ayrıca takviye edici gıda olarak kullanılmadan önce bir uzmana danışılması önerilmektedir.Yüksek dozda alındığında çarpıntı kusma karın ağrısı görülebilmektedir. Bu gibi yan etkilerinin görülmemesi için gereken dozun dışında kullanılmamalıdır.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

kırmızı ginseng ekşi, kırmızı ginseng ekstraktı, kırmızı ginseng ekşi sözlük, kırmızı ginseng eczane, kırmızı ginseng ekstresi kırmızı ginseng ender saraç, kırmızı ginseng yanıyor, kırmızı kore ginseng ekşi, kırmızı kore ginseng eczane, kırmızı ginseng nerden planı, kırmızı ginseng faydaları, kırmızı ginseng fiyatı, kırmızı kore ginseng tableti, kırmızı ginseng faydaları ve zararları, kırmızı ginseng fiyat, kırmızı ginseng faydaları uzman tv, kırmızı ginseng faydaları nelerdir, kirmizi ginseng faydaları, kırmızı ginseng fiyatları, kırmızı ginseng cinsel faydaları, kırmızı kore ginseng tableti

lokmanhızın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X