Zeytin Yaprağı Ekstraktı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nereden Bulunur?

ZEYTİN YAPRAĞI EKSTRESİ NEDİR?

Sofralarımızda kullandığımız zeytinin sağlığa açısından bir de diğer bir fayda sağlayan etkisi ise zeytin yaprağıdır. Zeytin yaprağının faydaları ise saymakla bitmez. Zeytin yaprağı genel olarak antibakteriyel özelliği ile bilinmekte ve pek çok etki alanları vardır. Bunlardan bazıları ise zayıflamak isteyen kişiler içindir. Kilo problemleri çeken kişilerin zeytin yaprağı tüketimi sonucunda etkili ve hızla zayıfladıkları gözlemlenmiştir.

Sıtma hastalığı bulanan kişilerde günde 2 bardak zeytin yaprağı çayı kullanımı sonrasında farkı görecek ve fark edeceklerdir.

Bununla beraber böbrek sıkıntısı çekenler içinde önerilmekte ve kullanılmaktadır. Aynı zamanda bağışıklık dostu olarak bilinir.

Cilt sorunları olanlar için ise zeytin yaprağı şiddetle önerilmektedir.  Eğer sizin de kalp, şeker, cilt sorunları, mantar, sinir ve stres gibi sorunlarınız varsa zeytin yaprağını kullanabilirsiniz.

Zeytin yaprağı genellikle çay olarak tüketilmektedir. Çayı kullanımı sonrası faydaları devam etmektedir. Zayıflamak ve cilt üzerindeki etkilriyle beraber vücut içinde etkisini konuşturmaktadır. Vücutta açık yara veya mikrop kapmış olan yaraları iyileştirerek enfeksiyon oluşumunu engellemektedir.

Kronik bir rahatsızlığı olanlar. Hamile veya hamilelikten şüpheleniyorsanız kullanmamalısınız. Aksi taktirde düşük ile sonuçlandırabilirsiniz.

Zeytin yaprağı aynı zamanda sinir ve stres yatıştırıcı özelliği de bulunmaktadır.  Ayak veya vücut mantarını da oluşumunun nüne geçer. Aynı zamanda gündemde olan corona virüse karşı da direnç sağladığı gözlemlenmiştir.

Gündelik hayatta baş ağrısı sorunlarınız varsa eğer zeytin yaprağı çayını şakaklarda ovarak masaj yaptığınızda ağrılardan kurtulacaksınız.

Bağışıklığı güçlendirerek daha zinde bir vücut sağlar.

Zeytin yaprağının başlıca faydaları bunlar iken bir de fazlaca sorulan sorular arasında yer alan zeytin yaprağı ekstresi vardır. Nedir bu zeytin yaprağı ekstraktı ?

zeytin yaprağı ekstraktı tıpkı zeytin yaprağı gibi zengin içeriklere sahiptir ve faydaları eş değerdir.

Zeytin yaprağı eksraktının faydaları ise;

  • Kan basıncını düşürür
  • Kan veya kalp hastalıklarının oluşumunu engeller ve sağlığını korur.
  • Kanser oluşumunu engelleyerek DNA korur.
  • Daha fazla yağ oluşumunu engelleyerek obeziteyi engeller ve kilo veriminde destek olur.
  • Göz basıncını azalttığı görülmüştür.
  • Anti özelliklere sahip olarak antibakteriyel ve anti parazitit özelliği vardır
  • Kemik oluşumunu sağlar ve kemikleri güçlendirir.

ZEYTİN YAPRAĞI EKSRAKTINI NEREDEN BULABİLİRİM?

Çokça sorulan sorunda yer alan zeytin yaprağı eksrtaktını nerden bulabilirim sorusuna cevap olarak ise cevap ister evde doğal olaak yapabilir veya internetten sipariş verebilirsiniz.

Evde doğal yapımı ise zeytin yapraklarını kurutarak çay olarak tüketmektir.

Çay tarifi olarak ise çok asit bir tarif bulunmaktadır. Bu tarif ;

3 çay kaşığı zeytin yaprağını toz haline getirin veya getirmeyin tercih size kalmış. Kaynamış suyun içine atıp 10-15 dakika kadar demlemesini bekleyin ve süzün. Süzdükten sonra kullanıma hazırdır. Çok fazla tüketmemekle beraber günde 2-3 bardağı aşmayınız.

Ancak internet satışlarında kapsül olarak satışa sunulmaktadır.

Çeşitli internet sayfasında satış yapılan zeytin yaprağı satın alınırken dikkatli olunmalıdır. Aksi taktirde orjinal zeytin yaprağı almayabilir yararlı etkilerini beklerken zararlı etkenlerle karşılaşmayın.

Bu yüzden daha önce alışveriş yaptığınız güvenilir internet sayfalarından sipariş verebilirsiniz.

X