Burlumbuş Otunun Faydaları Nelerdir? Ne işe yarar? Zararları Var Mıdır? Yorumlar

Burlumbuş Otu Ülkemizin Akdeniz bölgesi ve karamanın güney yamaçlarında yetişen yabani bir bitki çeşididir. Bu bitki türü çeşitli yemeklerde ve salatalarda kullanılır ve lezzeti açısından da yöre halkına farklı bir damak tadı sunar. Bu geleneksel bitki senelerdir kullanıImakta ve faydalarından yararlanılmaktadır. Dağda kendiliğinden yetişir. Ayrıca o bölgede yaşayan halk içinde bir gelir kaynağı olan burlumbuş otu tamamen doğal ortamında büyür ve hiçbir zirai ilacın ve etkisine maruz kalmaz. Oldukça bereketli ve güçlü etkileri olan bu bitki bize doğal bir tedavi sunar.

 

Burlumbuş Otunun Faydaları Nelerdir ? 

Yöre halkının uzun yıllar kullandığı bu bitki türünün eklem bölgelerindeki ağrılarına kol ve bacaklardaki ağrılara iyi geldiği söylenmektedir. Alternatif tedavinin güzel bir örneği olan bu soğanlı bitkinin özü bir şifa kaynağıdır. Bahar aylarında yeşillenen bu bitki faydaları sayesinde gün geçtikçe tüketimi artmış ve tanınan bitkiler arasında yer edinmiştir. Böreklere yemeklere ve salatalara katılıp tüketilen bu bitkinin bağışıklı güçlendirdiği de bilinmektedir.

Burlumbuş Otu Nasıl Kullanılır ? Nasıl Tüketilir ?

Bedenimize sağlamış olduğu faydalı etkileri sayesinde yoğun olarak tüketilmeye başlanan burlumbuş otu ağrı kesici olarak tüketildiğinde, yapraklarında bulunan sıvının ağrıyan bölgeye masaj yaparak sürülmesi tavsiye edilmektedir. Ağrı kesmeye yardımcı olan bu özelliği sayesinde birçok kişi doğal tedavi yöntemi olarak bu otu tercih etmektedir. Aynı zamanda otu yemeklerinizde kullanabilir, ekmek içinde yiyebilir ya da çiğ olarak tüketebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X